وزیر كشور خبر داد

شرط سفر حداقلی با رعایت پروتكل ها درنوروز

شرط سفر حداقلی با رعایت پروتكل ها درنوروز به گزارش مسکن گزین وزیر کشور از تصویب کلیات طرح جامع کنترل و کاهش صدمه های اجتماعی در آخرین جلسه شورای اجتماعی امسال اطلاع داد.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در انتها جلسه شورای اجتماعی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز آخرین جلسه شورای اجتماعی در سال ۱۳۹۹ برگزار شد، تلاش ما این بود که یک هفته در بین علیرغم وجود کرونا و آثار آن در حوزه های مختلف، برگزاری جلسات شورای اجتماعی را در موعد خود تشکیل دهیم.
وی اضافه کرد: خوشبختانه تصمیمات خوبی در این جلسات اتخاذ شد و دستگاههای مسئول حول مسئولیت های تعیین شده خود گزارش هایی را عرضه کردند که نشان از عملکرد خوب آنها داشت. امروز در ادامه بحث جلسه گذشته بررسی آثار و صدمه های اجتماعی ناشی از انتشار کرونا مورد بررسی قرار گرفت.
وی اظهار داشت: از جلسه قبلی تا کنون کارگروه ها بررسی های دقیقی را انجام دادند و امروز دستگاههای مختلف گزارش هایی را عرضه کردند. همه دستگاههای مرتبط در حوزه انتشار کرونا از منظر صدمه شناسی در حوزه های اجتماعی بطور قطع با صدمه هایی مواجهند که همه این صدمه ها احصا شده اند. بر همین مبنا دستگاه ها طرح ها، برنامه ها و اقدامات خویش را در حوزه جلوگیری، کاهش و مدیریت این صدمه ها در حین انتشار کرونا و بعد از آن باید به صورت دقیق تدوین و ارائه نمایند و در این حین دستگاههای معین هم به روشنی مشخص شوند.
وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود به طرح جامع کنترل و کاهش صدمه های اجتماعی بعنوان یکی دیگر از دستورجلسات شورای اجتماعی اشاره نمود و اضافه کرد: پیش تر و از سال ۱۳۹۵ که شورای اجتماعی با نگاه جدید و با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور، طرحی برای مقابله با صدمه های اجتماعی عرضه شده بود که در آن صدمه ها مشخص شده بود و تا سال جاری بر اساس این طرح کار می کردیم؛ اما با عنایت به تجربه و تکلیفی که قانون برنامه ششم مشخص کرده بود با تشکیل کارگروه های متشکل از کارشناسان و خبرگان این حوزه طرح جامع کنترل و کاهش صدمه های اجتماعی مطرح و در جلسه امروز کلیات آن به تصویب رسید.
وی افزود: در این طرح سیاست ها، برنامه ها و اولویت برنامه ها مشخص شده است. بدون شک برخی صدمه ها پیش برنده و برخی محرک های صدمه های بعدی هستند که این اولویت بندی برای بهره بهتر از منابع مالی و اجرا در زمان کوتاه انجام شده است.
رحمانی فضلی بررسی مبحث سفر در نوروز با عنایت به انتشار کرونا را یکی دیگر از دستور جلسات امروز شورای اجتماعی خواند و اضافه کرد: بطور قطع مبحث سفر، سیاحت و زیارت امری اجتماعی است که در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت. روز گذشته ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام نمود که به جز شهرهای قرمز و نارنجی شهروندان می توانند با رعایت پروتکل ها به صورت مضاعف سفر داشته باشند. بطور قطع پروتکلهای جدید ابلاغ خواهد گردید و برای دستگاه ها به صورت جداگانه وظایفی نوشته شده که باید به صورت کامل نسبت به اجرای آنها اقدام نمایند.
وی تصریح کرد: امیدواریم با رعایت کامل پروتکل ها نوروزی با نشاط داشته باشیم و باید مراقب باشیم که بعد از نوروز با یک شیوع دیگر مواجه نشویم که این شادی و نشاط را به غم تبدیل کند.
وزارت بهداشت و ستاد ملی در همین راستا نگرانی هایی را مطرح می کنند. رهبر معظم انقلاب هم روز گذشته اعلام نمودند که خودشان به سفر نخواهند رفت و مردم هم باید به سیاست های ستاد ملی مقابله با کرونا توجه نمایند. بدون شک باید حداقل سفر و حداکثر رعایت پروتکلهای بهداشتی محقق شود. در این راستا ما زمینه ها را فراهم می نماییم اما بیشتر از همه مشارکت مردم در این عرصه لازم است.
منبع:

1399/12/17
13:28:29
0.0 / 5
723
تگهای خبر: دستگاه , راه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک