ضرورت تسریع در راه اندازی شبكه فاضلاب بهارستان

ضرورت تسریع در راه اندازی شبكه فاضلاب بهارستان به گزارش مسكن گزین استشمام بوی نامطبوع در راه فرودگاه بین المللی امام خمینی یكی از معضلات زیست محیطی تهران در سالهای اخیر بوده است. رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان می گوید: نقش فاضلاب شهرستان بهارستان در تشدید این بوی نامطبوع از دلایلی است كه بر اهمیت رسیدگی به وضعیت فاضلاب این شهرستان می افزاید.علیرضا فاضلی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه یکی از عوامل شناسایی شده در انتشار بوی نامطبوع در راه فرودگاه بین المللی امام خمینی، فاضلاب شهرستان بهارستان است، اظهار داشت: نقش فاضلاب شهرستان بهارستان در تشدید بوی نامطبوع این مسیر از دلایلی است که بر اهمیت رسیدگی به وضعیت فاضلاب شهری و تسریع در اجرای راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب این شهرستان می افزاید.

وی ضمن بیان اینکه یکی از بزرگ ترین معضلات زیست محیطی شهرستان بهارستان وضعیت فاضلاب آن است، اظهارکرد: متاسفانه حالا شبکه فاضلاب و تصفیه خانه فاضلاب در شهرستان بهارستان وجود ندارد و عملا فاضلاب این شهرستان با حدود ۸۰۰ هزار نفر جمعیت در کانال ها و آب های سطحی رها و در بعضی موارد وارد زمین های کشاورزی می شود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان در آخر اظهار داشت: سال قبل محل استقرار تصفیه خانه فاضلاب این شهرستان جانمایی شد و مقرر است طی سال جاری یا سال آینده کلنگ راه اندازی آن زده شود اما لازم است در اجرای این پروژه تسریع شود چونکه راه اندازی شبکه فاضلاب این شهرستان ممکنست چندین سال زمان ببرد بدین سبب لازم است که برای افتتاح هرچه سریعتر این پروژه تلاش بیشتری شود و در اولویت برنامه ها قرار گیرد.

به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا حدود چهار سال از استشمام بوی نامطبوع در راه فرودگاه بین المللی امام خمینی می گذرد و اسفند ماه سال ۹۷ عیسی کلانتری - رئیس سازمان حفاظت محیط زیست- از گله مندی مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری از این مساله و دستوررهبر انقلاب برای حل این معضل تا اختتام دولت دوازدهم آگاهی داده بود.

مسوولان طی این سال ها حدود ۲۸ کانون آلودگی و تولید بو را شناسایی کرده اند که یکی از آنها فاضلاب شهرستان های بهارستان و اسلامشهر است. محمد رستگاری - معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران - تیرماه ۹۹ گفته بود که معضل فاضلاب های شهرستان های بهارستان و اسلامشهر طی ۵۰ سال قبل به وجود آمده اما با عزمی جدی این معضل تا حداکثر دو سال آینده برطرف خواهد شد.

الهه بیگی - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر- نیز ماه گذشته از راه اندازی و بهره برداری از هفت سیستم تصفیه خانه فاضلاب با اعتباری بیش از ۱۷۲ میلیارد تومان برای رعایت الزامات محیط زیستی، کاهش اثرات آلاینده و جلوگیری از بوی نامطبوع در حوزه این شهرستان آگاهی داده بود.

منبع:

1399/09/01
12:45:44
5.0 / 5
1298
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک