در گزارش حسابرسی سال ۹۳ سازمان حمل و نقل شهرداری مطرح شد

از گران فروشی آرم طرح ترافیك تا واگذاری بدون مجوز املاك شهرداری در سال ۹۳

از گران فروشی آرم طرح ترافیك تا واگذاری بدون مجوز املاك شهرداری در سال ۹۳ به گزارش مسكن گزین رئیس كمیته بودجه شورای شهر تهران از اتمام حسابرسی سال ۹۳ سازمان حمل و نقل شهرداری تهران اطلاع داد.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، بامداد امروز بررسی گزارش حسابرسی سال ۹۳ سازمان حمل و نقل شهرداری تهران روی میز شورای شهر قرار گرفت و مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران ضمن اشاره به برخی مبانی قانونی اظهار داشت: به باعث بند ج ماده ۴۴ آئین نامه مالی شهرداری ها و بند۳۰ ماده ۷۱ قانون شوراهای اسلامی کشور، رسیدگی نهایی و ممیزی حساب شهرداری ها به وسیله شورای اسلامی شهر از راه بررسی گزارش های مالی و گزارش حسابرسان مذکور و اعلام موارد نقض و تخلف به شهردار و پیگیریهای لازم بر مبنای مقررات قانونی انجام می گیرد.

وی با اشاره به اینکه حسابرسی از سازمان حمل و نقل و ترافیک در سال ۹۳ توسط موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت آوند که دارای درجه کیفی" ب" بر مبنای رتبه بندی جامعه حسابداران رسمی ایران است، انجام شد، بیان نمود: حسابرس منتخب شورا با ذکر ۴ بندنظر مردود اظهار می کند و موقعی که حسابرس با کسب شواهد حسابرسی کافی به این نتیجه برسد که تحریف ها به تنهایی یا در مجموع نسبت به صورتهای مالی با اهمیت و فراگیر است و مطلوبیت کلی صورت مالی را مخدوش می کند گزارش حسابرس به صورت مردود صادر می شود.

وی افزود: همینطور حسابرس منتخب شورا با ذکر ۱۲بند (بندهای ۸ تا ۱۹ ) بعنوان مبانی اظهار نظر مشروط بر مواردی که تحریف صورتهای مالی و محدودیت در رسیدگی در مجموع و یا به تنهایی دارای اثر با اهمیت ولی غیر اساسی بر صورت مالی باشد گزارش حسابرسی خویش را به صورت مشروط عرضه کرده است؛ گزارش مشروط یک نوع اظهار نظر مقبول است اما به استثنای مواردی که در بندهای مبانی تعدیل اظهارنظر بنا به علل فوق ذکر شد و در بند اظهارنظر هم استثنا شده باشد.

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران اظهار نمود: در ارزیابی کلی کمیته صورت های مالی و گزارش حسابرس منتخب شورا درباره این سازمان، عدم رعایت شفافیت در صورت های مالی و قراردادها، مباحث مالیاتی، عدم پایبندی به رعایت اساسنامه و مصوبات و الزامات قانونی مصوب شورای اسلامی شهر تهران، واگذاری املاک بدون دریافت مجوزهای قانونی، گران فروشی آرم ورود به محدوده طرح ترافیک در سنوات گذشته و جریمه ناشی از آن در سال مالی ۱۳۹۳ و... مشاهده شده است.

به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، گزارش حسابرس رسمی شورای اسلامی شهر تهران در مورد حسابرسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با ۱۴ رای موافق به تصویب اعضای شورای شهر تهران رسید.




منبع:

1399/08/18
20:30:40
5.0 / 5
1516
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک