معاون وزیر راه و شهرسازی:

فعالیت بنادر كشور حتی یك روز هم متوقف نشد

فعالیت بنادر كشور حتی یك روز هم متوقف نشد به گزارش مسكن گزین مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: علیرغم تلاش دشمنان، حتی یك روز هم زیرساخت های بندری از نظر خدمت رسانی در پذیرش كشتی ها و تخلیه و بارگیری انواع محمولات متوقف نشده است.به گزارش مسکن گزین به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در نشست شورای مدیران سازمان بنادر و دریانوردی که به مناسبت هفته پدافند غیرعامل با حضور سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار شد، تصریح کرد: دشمن در مقاطع مختلف درصدد بوده تا فعالیت و حمل و نقل دریایی کشور را گرفتار محدودیت و توقف کند که با استفاده از تجربیات گذشته، استفاده از توان تخصصی و تنوع و توزیع زیرساخت های بندری در طول سواحل کشور، حتی یک روز هم زیرساخت های بندری از نظر خدمت رسانی در پذیرش کشتی ها و تخلیه و بارگیری انواع محمولات متوقف نشده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دور جدید تحریم های دریایی از اردیبهشت سال ۹۷، اضافه کرد: تلاشهای استکبار بر این بوده تا حمل و نقل دریایی را زمین گیر کند، اما در این مقطع حساس نه تنها فعالیت بنادر مبتلا به اختلال و توقف نشده، بلکه بنادر تجاری و بازرگانی کشور از حیث پذیرش کشتی ها، تخلیه و بارگیری و نگهداری کالاها توانسته است به وظایف حاکمیتی و اصلی اش عمل کند.
وی تصریح کرد: در شرایطی که انتشار کرونا بر اقتصاد جهانی و به تبع آن به تجارت بین المللی و حمل و نقل دریایی سایه انداخته، تابحال ۷۰ میلیون تن انواع کالا تجاری از بنادر کشور تخلیه و بارگیری شده است.
توزیع ظرفیت های بندری
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، با اشاره به توزیع ظرفیت های بندری در تمام سواحل طولانی کشور و محدود نشدن پاسخگویی به انواع ترافیک ها در یک نقطه خاص، آنرا یکی از مزیت های پدافند غیرعامل در حوزه بنادر تجاری و دروازه های اقتصادی دانست و اظهار داشت: در حوزه پذیرش و تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی باآنکه بندر امام خمینی (ره) هاب کالاهای اساسی است و عمده ظرفیت و توان کشور در این بندر است، اما ترتیبی اتخاذ شده است تا این وابستگی صرفا در یک بندر نباشد.
افزایش ظرفیت بندری و تجاری در شرق تنگه هرمز
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه بر مبنای مطالعات، تقاضا برای تجارت دریابرد در حال افزایش می باشد، تصریح کرد: تا سال ۱۴۲۴ به حدود ۶۳۰ میلیون تن ظرفیت بندری نیاز داریم.
وی با اشاره به طرفیت ۲۴۶ میلیون تنی فعلی بنادر، اضافه کرد: تا سال ۱۴۰۴ حدود ۳۳۰ میلیون تن به ظرفیت بنادر تجاری اضافه خواهد شد، همینطور بالغ بر ۱۵۰ میلیون تن ظرفیت در شرق تنگه هرمز و در سواحل خلیج فارس (در سواحل مکران) اجرایی و عملیاتی می شود.
راستاد اضافه کرد: در زمینه جلوگیری از بروز حوادث در بنادر و واکنش در شرایط اضطرار، توانسته ایم طرح های عملیاتی جست و جو نجات دریایی و طرح های اقتضایی مقابله با آلودگی دریایی را مصوب و اجرایی نماییم.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر سرلوحه بودن اقدامات پیشگیرانه و آمادگی برای واکنش سریع در سازمان بنادر، تصریح کرد: حرکت کور اخیر دشمن در ایجاد اختلال و توقف احتمالی در بنادر کشور، با یک طرح اقتضایی خنثی و حتی یک لحظه هم در روند تخلیه و بارگیری و ورود و خروج انواع کالاها وقفه به وجود نیامد.


منبع:

1399/08/07
23:47:15
5.0 / 5
1615
تگهای خبر: تخصص , حمل و نقل , راه , زیرساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک