تصویب یك فوریت اصلاح نرخ بلیت مترو و كرایه خطوط اتوبوس و مینی بوس در تهران

تصویب یك فوریت اصلاح نرخ بلیت مترو و كرایه خطوط اتوبوس و مینی بوس در تهران به گزارش مسكن گزین اعضای شورای اسلامی شهر تهران یك فوریت لایحه اصلاح نرخ بلیت مترو و كرایه خطوط اتوبوس و مینی بوس در تهران را با اكثریت آرا به تصویب رساندند.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و چهلمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران بررسی یک فوریت لایحه اصلاح نرخ بلیت مترو و کرایه خطوط اتوبوس و مینی بوس در تهران را در دستور کار خود داشتند که در همین راستا محمد علیخانی، رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران بعنوان موافق این لایحه اظهار داشت: با تصویب یک فوریت این لایحه مبحث در کمیسیون تخصصی بررسی خواهد شد و اعضا می توانند در کمیسیون نظرات خویش را مطرح کنند تا استفاده گردد. بدون شک وضعیت مترو و اتوبوسرانی بحرانی است. دولت تا به اینجا به وظایف خود عمل نکرده است و درصدی که برابر این لایحه افزوده می شود خیلی زیاد نیست.
وی ادامه داد: در کمیسیون می توان بحث کرد و با این تغیر ۳۰ میلیارد به درآمد مترو اضافه می شود و حدود ۲۰ تا ۲۵ میلیارد تومان هم به درآمد اتوبوسرانی اضافه می شود. بدین سان در مجموع ۵۰ تا ۶۰ میلیارد تومان اضافه می شود که رقم زیادی نیست البته این موارد در کمیسیون باید مورد بحث قرار گیرد.
به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، نهایتا اعضای شورای شهر تهران با ۱۰ رای موافق و ۵ رای مخالف یک فوریت این لایحه را به تصویب رساندند.
بعد از تصویب این لایحه محسن هاشمی، ریاست شورای شهر تهران اظهار داشت: متاسفانه تصویب گردید ولی باید رفت از محل ۷۵ هزار میلیارد تومانی که دولت تسهیلات به شرکت ها و سازمانهایی که به علت کرونا ضرر کرده اند اما کسی را اخراج نکرده اند، تأمین درامد کرد، چون که مترو و اتوبوسرانی کسی را اخراج نکرده اند و می توان از این روش بهره برد.
وی افزود: این لایحه می رود دولت تصویب نمی شود؛ حتی اگر ماهم رای بدهیم در دولت پذیرفته نمی گردد و رد می شود و جواب نمی گیرید.1399/07/13
13:47:58
5.0 / 5
1681
تگهای خبر: تخصص , تسهیلات , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک