معاون شركت ساخت

مجری خط آهن شلمچه-بصره تغییر نمود

مجری خط آهن شلمچه-بصره تغییر نمود معاون ساخت و توسعه راه آهن شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور از جایگزینی یك شركت جدید با بنیاد مستضعفان در پروژه راه آهن شلمچه-بصره اطلاع داد.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در ۱۶ شهریور سال جاری مصوبه جدید هیئت وزیران در مورد تغییر پیمانکار مجری راه آهن شلمچه-بصره را به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ نمود.
بر اساس این مصوبه، یک شرکت غیر دولتی ۱۰۰ درصد هزینه راه اندازی ۳ کیلومتر خط ریلی از ایستگاه شلمچه تا اروند رود، ۹۰۰ متر پل روی اروند همراه با دریچه های کشتیرانی و ۳۳ کیلومتر خط آهن از انتهای اروند تا ایستگاه راه آهن بصره را به ارزش ۱۰۰ میلیون یورو تأمین می کند.
پیش از این قرار بود کلیه هزینه ها و فرایند عملیاتی اجرای این پروژه را بنیاد مستضعفان متقبل شود که با مصوبه جدید هیئت دولت، یک شرکت وابسته به بخش غیر دولتی جایگزین بنیاد می شود.


در همین خصوص عباس خطیبی معاون ساخت و توسعه راه آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در گفتگو با خبرنگار مهر با تأیید کنار گذاشته شدن بنیاد مستضعفان تصریح کرد: با عنایت به پیشنهادی که شرکت غیر دولتی مذکور داده و علاقه مندتر هستند تا کار را دنبال کنند و شرکت ثبت شده در عراق دارند، در وزارت راه به این جمع بندی رسیدیم که پروژه راه آهن شلمچه-بصره را به این شرکت واگذار نماییم.
وی با اشاره به اینکه شخص وزیر به جد پیگیر تسریع در اجرای پروژه ریلی شلمچه-بصره است و طرف عراقی هم اخیراً با مدیران وزارت راه و شهرسازی مذاکراتی داشته اند اضافه کرد: تلاش ما بر این است که به این پروژه سرعت بیشتری بدهیم و به این نتیجه رسیدیم که تیم جدید به علت داشتن توانایی مالی کافی و هم داشتن امکان کار کردن در عراق، سریع تر می تواند این طرح را اجرایی کند.
معاون شرکت ساخت و توسعه خاطرنشان کرد: پیشنهاد جایگزینی به هیئت دولت عرضه شده و اخیر مصوبه جابه جایی پیمانکار پروژه راه آهن شلمچه-بصره به وزارت راه ابلاغ گردیده است.
وی شرکت مذکور را متعلق به بخش غیر دولتی دانست و اظهار داشت: توانمندی و انگیزه بالایی دارند از قبل هم زمزمه هایی در خصوص تغییر پیمانکار شنیده می شد که با پیشنهادی که این شرکت عرضه داد، وزیر راه با تغییر پیمانکار موافقت نمود.
خطیبی درباره زمان شروع به کار پروژه اظهار داشت: آغاز به ساخت این پروژه نیازمند تکمیل مطالعات و همینطور امضای قرارداد با طرف عراقی است؛ اما طرف عراقی هنوز به ما زمین برای شروع ساخت را نداده است.


منبع:

1399/06/21
11:10:02
5.0 / 5
2395
تگهای خبر: توسعه , حمل و نقل , راه , راه آهن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک