معاون استاندار تهران:

متقاضیان مسكن مهر پول اضافه پرداخت نكنند

متقاضیان مسكن مهر پول اضافه پرداخت نكنند معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با تاكید بر بسته شدن پرونده مسكن مهر استان تهران تا آخر سال جاری، اظهار داشت: متقاضیان مسكن مهر ˮپرند و پردیسˮ هیچ پول اضافی تحت هیچ عنوانی نباید پرداخت نكنند.


محمد تقی زاده در گفت و گو با ایسنا، درباره افزایش پرداختی متقاضیان مسکن مهر بخصوص در پردیس و پرند اظهار داشت: تحت هیچ عنوانی شامل نقل و انتقال، نرخ تعدیل و مابه التفاوت نصبیات و غیره نبایستی متقاضیان مسکن مهر وجه اضافه پرداخت کنند و شرکت عمران پردیس و پرند بایستی از منابع شرکت نسبت به پرداخت مابه التفاوت و نرخ تعدیل اقدام نمایند.
وی اضافه کرد: بعضاً در گذشته رسانه ها گزارش هایی در خصوص اینکه از متقاضیان مسکن مهر وجه اضافه تقاضا می شد، منتشر نموده بودند بنابراین در هشتاد و یکمین جلسه شورای مسکن استان تهران درباره این مورد بحث و بررسی گردید و مقرر شد پرونده این امر بسته شود و متقاضیان تحت هیچ عنوانی نباید مبلغی بابت اینکه قیمت مسکن مهر افزایش پیدا کند یا در مورد نگهداری و غیره، پرداخت کنند.
تقی زاده افزود: قبلا شورای مسکن مجوزی در مورد خرید عرضه سهم متقاضی به شکل اختیاری داده بود که آن هم اجبار نبود و هر یک از مالکین اگر نسبت به سهم عرضه مسکن خود تقاضا داشتند، می توانستند بر مبنای قیمت کارشناسی، خریداری کنند. مقرر شد شرکت های شهرهای جدید و اداره کل راه و شهرسازی بر مبنای قیمتی که در کمیته فنی تعیین می شود بعنوان مبنای پرداخت هزینه ساخت مسکن لحاظ و بر پایه آن اقدام نمایند.
وی تصریح کرد: همینطور اجازه داده شده ساخت مسکن در طرح اقدام ملی به صورت خودمالکی باشد یعنی بسترسازی مشارکت بخش خصوصی فراهم گردد. مالکین بخش خصوصی می توانند در چارچوب مشخصات تسهیلات و مشخصات فنی نسبت به ساخت مسکن در طرح اقدام ملی اقدام نمایند که این عمل هم به تحقق اهداف کمک می نماید و هم تصدی گری دولت را کاهش داده و علاوه بر تولید مسکن زمینه اشتغال را فراهم می آورد که این اقدام ابداعی در استان تهران است که در شورای مسکن مورد تصویب قرار گرفت.
معاون استاندار تهران با تاکید بر بسته شدن پرونده مسکن مهر استان تهران تا آخر سال جاری اضافه کرد: حدود ۳۲۰ هزار واحد مسکونی مسکن مهر در استان تهران کلید خورد که حالا بیشتر از ۸۵ درصد آنها تحویل داده شده است و یا در مردادماه تحویل داده می شود؛ عمده مسکن مهر استان تهران در دوشهر جدید پردیس و پرند است. البته مواردی هم در سایر شهرستانها وجود دارد.
تقی زاده تصریح کرد: مابقی واحدهای باقیمانده تا آخر سال جاری به متقاضیان تحویل داده می شود تا پرونده مسکن مهر در استان تهران بسته شود.
وی در پاسخ به این سؤال که اگر افرادی پول اضافه برای واحدهای مسکن مهر تا پیش از این داده باشند باید چه اقدامی انجام دهند، اظهار داشت: نباید مبالغ اضافه دریافت می شده اگر مواردی این چنینی وجود دارد باید از راه مراجع قضایی پیگیری حقوق خویش را انجام دهند.1399/05/04
14:04:42
5.0 / 5
2136
تگهای خبر: تسهیلات , تولید , راه , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک