در جلسه امروز شورای شهر تهران مطرح شد

از بی توجهی به پروژه های تاب آور تا غفلت از تبدیل پارك سرخه حصار به قطب گردشگری

از بی توجهی به پروژه های تاب آور تا غفلت از تبدیل پارك سرخه حصار به قطب گردشگری مسكن گزین: اعضای شورای اسلامی شهر تهران نكاتی را درباب وضعیت منطقه 13 بیان نمودند.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران بعد از استماع گزارش شورایاران منطقه 13 به بیان نکته نظرات خود پرداختند به شکلی که مجید فراهانی با اشاره به 5 برابر شدن بودجه شهرداری منطقه 13 اظهار داشت: در امتداد عدالت منطقه ای و توجه به مناطق محروم طی سه سال اخیر بودجه منطقه 13، 5 برابر شده است.
وی با بیان این که کمبود فضای سبز و بافت فرسوده در منطقه 13 بیداد می کند، اشاره کرد: 8 درصد واحدهای این منطقه فرسوده می باشند و این در حالیست که دستورات نوسازی باید باجدیت بیشتری پیگیری شود.
فراهانی با اشاره به ناتمام ماندن پروژه های افزایش تاب آوری در منطقه 13 اظهار داشت: راه اندازی سوله های مدیریت بحران، ساخت و تجهیز محل اسکان موقت در پارک سرخه حصار و غیره هنوز نهایی نشده است و این در حالیست که باید فکری به حال این مسائل نماییم.
وی با اشاره به حضور پادگان های نیروی هوایی در سطح منطقه 13 اظهار نمود: باید اقدامی که برای پادگان 06 انجام شد برای پادگان های نیروی هوایی نیز صورت گیرد تا بتوانیم نسبت به افزایش سرانه فضای سبز در منطقه 13 اقدام نماییم.
تبدیل سرخه حصار به قطب گردشگری
در ادامه حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی نیز با بیان این که پارک سرخه حصار تنها مرکز فرهنگی منطقه 13 است، اضافه کرد: اگرچه سرخه حصار می تواند تبدیل به قطب گردشگری شود؛ اما این مساله با جدیت پیگیری نمی گردد و اهتمام لازم را ندارند و لازم است شهرداری تلاش خودرا بیشتر کند تا بخش زیادی از مشکلات مردم با تبدیل شدن پارک سرخه حصار به قطب گردشگری رفع گردد.

نامه به حناچی برای مشارکت جدی شورایاران

در ادامه احمد مسجد جامعی عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران نیز با اشاره به سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) اظهار داشت: امام خمینی همیشه تاکید می کردند که کار مردم را به خودشان واگذار کنید که این تفکر مبنای شکل گیری شورای شهر شد.
وی با بیان این که در ساختار اولیه شورای شهر تهران قرار بود که شورای محله و منطقه نیز شکل گرفته شود اما به سبب رفت و آمدهای انجام شده با شورای نگهبان ساختار عوض شد، اضافه کرد: پس از یک مدتی از آن جایی که جایگاه مردم در منطقه و محله دیده نمی شد شورایاران شکل گرفت اما جای سوال است که جایگاه شورایاران در تصمیم گیری های محلی کجاست؟
مسجد جامعی با اشاره به مصوبات شورای پنجم در امتداد افزایش تعامل و همکاری با شورایاران اظهار داشت: قرار بود تعامل و همکاری مدیریت شهری با شورایاران مشخص شود که حتی قرار بود یک سندی تدوین شود که نیمه کار ماند.
وی خطاب به هاشمی اظهار داشت: شما به آقای حناچی نامه نوشتید که حضور و مشارکت شورایاران جدی تلقی شود و لازم است که با حضور شورایاران پروژه های محلات را تدوین نماییم اما آن هم بلاتکلیف مانده است.
منبع:

1399/03/13
13:49:14
5.0 / 5
3044
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک