نتایج نظرسنجی تلفنی ایسپا از شهروندان تهرانی نشان داد

بیشتر از نیمی از تهرانی ها نگران مبتلا شدن به كرونا نیستند

بیشتر از نیمی از تهرانی ها نگران مبتلا شدن به كرونا نیستند به گزارش مسكن گزین نتایج نظرسنجی تلفنی مركز افكارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) از شهروندان تهرانی نشان داده است بیشتر از نیمی از مردم تهران نگرانی زیاد از ابتلای خود و خانواده به كرونا ندارند.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، نظرسنجی تلفنی مركز افكارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) با اندازه نمونه ۹۲۸ نفر در مناطق ۲۲ گانه، به سفارش دفتر مطالعات اجتماعی شهرداری تهران در تاریخ ۱۲ تا ۱۴ اسفند ماهاجرا شده است.
در این نظرسنجی از ساكنین شهر تهران پرسیده شده است «تا چه اندازه نگران ابتلای خود یا خانواده تان به كرونا هستید؟» و «آیا شما و خانواده تان به اقلام بهداشتی مانند مواد شوینده و ضد عفونی كننده، ماسك و دستكش به میزان لازم دسترسی دارید؟».
محمدرضا جوادی یگانه، عضو هیئت مدیره ایسپا در حساب توییتر خود نتایج این نظرسنجی را منتشر نمود.
بر مبنای نتایج این نظرسنجی تلفنی كه از جانب ایسپا انجام شده است، بیشتر از نیمی از مردم تهران نگرانی زیاد از ابتلای خود و خانواده به كرونا نداشته و البته دسترسی كافی به اقلام بهداشتی هم ندارند.


در سؤال دیگر این نظرسنجی از مردم پرسیده شده است «مهم ترین منبع شما برای اطلاع از سفارش های بهداشتی در مورد كرونا چیست؟ در این سوال پاسخگویان امكان انتخاب چند گزینه را داشته اند. در پاسخ به این سوال ۶۵ درصد از شهروندان تهرانی صدا و سیما را منبع اصلی كسب اطلاعات می دانند؛ در حالیكه ۳۷ درصد از شهروندان هم شبكه های اجتماعی، ۱۵ درصد پزشكان و ۱۰ درصد ماهواره را بعنوان مهم ترین منبع خود برای اطلاع از سفارش های بهداشتی در مورد كرونا اعلام نموده اند.
بر اساس اعلام كانال تلگرامی مركز افكارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا)، در این نظرسنجی همینطور از ساكنین شهر تهران پرسیده شده است «آیا تابحال آموزش های بهداشتی در مورد جلوگیری از كرونا را در بیلبوردهای شهر تهران دیده اید؟» و «تا چه اندازه موارد آموزشی در این بیلبوردها مفید بوده است؟». در پاسخ به این سؤالات مشخص شد ۳۸ درصد از شهروندان تهرانی، بیلبوردهای شهری آموزشی در مورد كرونا را دیده اند كه از میان آنها ۴۸ درصد آموزش های عرضه شده را مفید دانسته اند و برای ۳۱ درصد از شهروندان هم این آموزش ها مفید نبوده است.1398/12/17
14:57:02
5.0 / 5
3976
تگهای خبر: كانال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک