وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

خسارت 700میلیاردی سیل به راه ها و زیرساخت‎ های سیستان و بلوچستان

خسارت 700میلیاردی سیل به راه ها و زیرساخت‎ های سیستان و بلوچستان به گزارش مسكن گزین وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: میزان خسارات اولیه سیل به راه ها، پل ها، آبروها و ابنیه فنی راه های استان سیستان و بلوچستان بالغ بر 700 میلیارد تومان است.به گزارش مسكن گزین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی بامداد امروز (پنجشنبه ۲۶ دی) با حضور در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان با اشاره به این كه در سیل اخیر، حضور و مبادرت به موقع همه دستگاه ها موجب شد تا امداد رسانی بموقع صورت گیرد، اظهار داشت: برمبنای برآوردهای اولیه میزان خسارت وارد شده به راه ها، پل ها، آبروها و ابنیه فنی راه های این استان بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان است.
وزیر راه با اشاره به وضعیت راه های استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بیشتر از ۸۰۰ راه روستایی گرفتار لطمه یا انسداد شده بود كه با همت راهداران و با بسیج امكانات و استفاده از ۳۷۵ دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین بازگشایی راه ها صورت گرفت.
او اضافه كرد: با این وجود حالا حدود ۳۰ مسیر روستایی بطور كامل بازگشایی نشده است و همكاران ما در كوشش برای باز كردن راه های باقی مانده هستند. روستاهای باقی مانده عموماً در راه رودخانه ها هستند و تا زمانی كه آب بطور كامل فرو كش نكند نمی توان كار بازگشایی را انجام داد.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه اضافه كرد: الویت ما این است كه راه های اصلی مسدود نباشد. حالا راه های اصلی تماماً باز و خیلی از راه های فرعی نیز ترمیم شده اند.
اسلامی با بیان این كه الویت اصلی وزارت راه و نیز تاكید دولت برگرداندن شرایط به وضیعت عادی است، اشاره كرد: رسیدگی به وضعیت مسكن و خانه های لطمه دیده نیز در برنامه های وزارت راه قرار دارد. حالا بنیاد مسكن در استان مستقر شده و در حال شناسایی، ارزیابی و انجام اقدام های اجرایی هستند تا هم اقلام مورد نیاز مردم در اختیارشان گذاشته شود و هم كار بازسازی خانه ها آغاز شود.
وی اضافه كرد: باید بتوانیم اعتباراتی را برای بازسازی مناطق سیل زده مصوب نماییم و پس از آن كار بازسازی را شروع خواهیم كرد.
وزیر راه و شهرسازی اشاره كرد: الویت اصلی ما این است كه تردد برقرار شود و در گام دوم به دنبال تثبیت ترددها هستیم تا ترددها بر قرار بماند. در گام سوم به دنبال بازسازی هستیم كه همه این سه مورد به شكل متوازن در حال انجام می باشد.
بر اساس این گزارش، سه استان كشور در سیل اخیر درگیر شدند بطوریكه جنوب استان كرمان، شرق استان هرمزگان و جنوب استان سیستان و بلوچستان از ایرانشهر تا چابهار درگیر سیل هستند.


منبع:

1398/10/28
14:46:18
5.0 / 5
4920
تگهای خبر: امداد , بازسازی , دستگاه , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک