مدیر عامل شركت ارتباط مشترك شهر خبر داد

وجود بیشتر از ۶۰۰۰ دكل در شهر تهران

وجود بیشتر از ۶۰۰۰ دكل در شهر تهران به گزارش مسكن گزین مدیر عامل شركت ارتباط مشترك شهر از وجود بیشتر از 6000 دكل در شهر تهران اطلاع داد.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، فرهود كاظمی در نشست تخصصی بررسی عملكرد شركت ارتباط مشترك شهر و تشریح كارهای جاری درباب ساماندهی دكل های مخابراتی در شهر تهران اظهار داشت: حوزه ارتباطات در شهر تهران ذی نفعان متنوعی همچون شهرداری، شهروندان و بنگاه های فعال در این عرصه و حتی كسانی كه از كارهای عرضه كنندگان و مصرف كنندگان این خدمات تحت تاثیر قرار می گیرند دارد.
وی ادامه داد: شهرداری باتوجه به نقش ذاتی كه دارد بعنوان یك نهاد بی طرف و برخواسته از مردم منافع كلیه ذی نفعان را باید در نظر بگیرد تا حقوق هیچ كس ضایع نشود.
وی افزود: شركت ارتباط مشترك شهر تلاش نموده است تا با برگزاری این جلسه تخصصی علاوه بر ارائه عملكرد خود در این عرصه چشم اندازی از آینده را مورد بررسی قرار دهد.
وی در تشریح سطح برخورداری شهروندان تهرانی از خدمات ارتباطات در سطح شهر تهران خصوصاً ارتباطات سیار اظهار داشت: ۳۰ درصد اقتصاد كشور در تهران شكل می گیرد لازم است مقایسه ای میان تعداد سایت های رادیویی تلفن همراه برای هزار نفر جمعیت بین شهر تهران و كشورهای توسعه یافته و در حال توسعه داشته باشیم بدین سان چین ۱.۴۳ سایت رادیویی، آمریكا ۱.۷ سایت رادیویی، برزیل ۰.۴۵ سایت رادیویی و شهر تهران ۰.۵۲ سایت رادیویی برای هر هزار نفر جمعیت داراست. این در حالیست كه تعداد اشتراك ارتباطات پهن باند برای هر هزار نفر در ایران ۱۲، برای برزیل ۱۴.۹ و برای آمریكا ۳۵.۶ است.
مدیر عامل شركت ارتباط مشترك شهر با اشاره به این كه ارتباطات پهن باند شامل دی اس ال و فیبر نوری و در حوزه بیسیم نیز ماكروویو و تی دی ال پی ال است اضافه كرد: در ارتباطات پهن باند ماكروویو كه دكل های بسیاری برای ارتباطات سیار نیاز است. در حقیقت باتوجه به ضعف ارتباطات سابق (كابلی) در تهران ما شاهد به كار گیری دكل های بسیار برای ارتباطات سیار هستیم. به شكلی كه ۹۰ درصد دكل هایی كه در منظر شهروندان قرار دارد از نوع دكل های سیار است در صورتیكه در كشورهای پیشرفته این گونه نیست.
كاظمی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به موضوع خیابان های كامل تاب آور اظهار داشت: تردد ایمنی پیاده، دوچرخه و سواره و همین طور تاب آوری زیرساخت های شهری همچون مواردی است كه در خیابان كامل تاب آور مورد توجه قرار می گیرد؛ این در حالیست كه شهر تهران فاقد هر گونه داكت های الكترونیكی است و این به معنای فقدان دسترسی به ارتباطات سابق قلمداد می شود به شكلی كه منجر شده ۲۵۰۰ دكل ماكروویو داشته باشیم. در حقیقت این به شكلی توسعه ناپایدار شمرده می شود.

وی ادامه داد: شركت های اپراتور برای رساندن اینترنت همراه به مشتركین باید از شركت ارتباط مشترك شهر مجوز دریافت كند و ساختار حقوقی فعالیت این شركت نیز بر طبق مصوبه شورای شهر تهران در كارگروهی اعطای این مجوزها را مورد بررسی قرار می دهد كه در این كارگروه ۶ نفر از داخل مجموعه شهرداری شامل نماینده شورا، نماینده معاونت شهرسازی و معماری، نماینده معاونت خدمات شهری و... حضور دارند و ۴ نماینده خارج از مجموعه شهرداری شامل نماینده سازمان حفاظت محیط زیست، نماینده وزارت بهداشت و درمان، نماینده سازمان انرژی اتمی و نماینده سازمان تنظیم مقررات رادیویی حضور دارند.
مدیر عامل شركت ارتباط مشترك شهر افزود: درباب مجوزهای صادر شده یك عقب ماندگی وجود دارد به سبب این كه ما كلیه سایت هایی را كه در شهر تهران در گذشته به وجود آمده اند با مصوبه ضوابط سال ۱۳۹۴ شورا انطباق می دهیم و سایت هایی كه واجد شرایط هستند مجوز دریافت می كنند و آنهایی كه شرایط را ندارند اعلام می شوند. برنامه ما برای این پروسه این است كه بتوانیم تا اختتام امسال پرونده این كار را به پایان برسانیم.

مدیر عامل شركت ارتباط مشترك شهر با اشاره به این كه اپراتورهای مختلف چه در ارتباطات ثابت و ارتباطات سیار درخواست هایی را برای توسعه شبكه های خود جهت راه اندازی سایت های جدید به ما می دهند كه به همه آنها رسیدگی می شود، اظهار نمود: گاهی جابجایی و یا راه اندازی سایت های جدید انجام می شود. شهرداری باتوجه به مصوبه شورای شهر تهران ملزم به اجرای ضوابط تعیین شده است، اما در حال تعامل با اپراتورها هستیم و اساسا نمی توانیم به صورت دفعتا سایت هایی كه ضوابط لازم ندارد حذف و جابجا نماییم. وقتی موضوع تخلفی از منظر شهرسازی و سلامت تخصیص داده می شود و تعداد آنها بالا می رود باید با تعامل و همكاری سایر نهادها این تخلفات مرتفع شود. اما بطور كلی نتیجه رسیدگی ها درصد بالایی از این تخلفات را نشان میدهد. هم اكنون بیش از۶۰۰۰ دكل در شهر تهران وجود دارد.
1398/10/25
16:41:21
5.0 / 5
4346
تگهای خبر: تخصص , توسعه , خدمات , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک