نایب رییس ستاد هماهنگی شورایاری ها خبر داد

عرضه گزارش تحویل و تحول شورایاری ها بزودی

عرضه گزارش تحویل و تحول شورایاری ها بزودی به گزارش مسكن گزین نایب رئیس ستاد هماهنگی شورایاری ها از عرضه گزارش تحویل و تحول محلات تا آخر آبان ماه سال جاری اطلاع داد.سید آرش حسینی میلانی در گفتگو با ایسنا در تشریح گام اول یا تهیه گزارش تحویل و تحول شورایاری ها اظهار داشت: فعالیت هدفمند شورایاری ها در دوره پنجم به صورت جد در دستور كار شورای شهر و ستاد هماهنگی شورایاری ها قرار گرفته است تا بتوانیم اصلاحاتی كه پیش از انتخابات در اساسنامه شورایاری انجام شد را عملیاتی نماییم.

وی با اشاره به اینكه یكی از مهم ترین اصلاحات انجام شده در اساسنامه شورایاری ها، موظف شدن شهرداری به دریافت نظرات شورایاران در تخصیص بودجه و لحاظ اولویت های محلات است، اظهاركرد: باید زمینه تحقق این مهم مهیا شود كه برای این منظور تهیه گزارش تحویل و تحول برای هر محله در دستوركار ستاد شورایاری ها قرار گرفته است. یكی از اهداف این گزارش احصای اقداماتی است كه در دوره قبل توسط شورایاری ها انجام شده است.

این عضو شورای شهر افزود: در این روند اقدامات انجام شده در دوره گذشته ثبت می شود كه به لحاظ مستندسازی دستاوردهای شورایاری حائز اهمیت می باشد. همینطور آن دسته از اقدامات كه نیمه كاره مانده است، بررسی دوباره می شود تا میان موضوعاتی كه وجود دارد، سه مساله مهم و دارای اولویت را پیش از فصل بودجه مشخص كنند.

حسینی میلانی با اشاره به اینكه امكان دارد مسائل جدید در محله را شورایاری های جدید شناسایی و ارسال نمایند كه می توانند در چارچوب سه مساله اصلی برای ستاد ارسال شود، خاطرنشان كرد: در تهیه گزارش تحویل و تحول به مكان محوری مسائل توجه خواهد شد و شورایاری هر محله روی نقشه محله خود موقعیت مكانی مسائل را مشخص می كند.

وی با تاكید بر ضرورت مشاركت گسترده شورایاری ها در عرضه گزارش تحویل و تحول تصریح كرد: گزارش تحویل و تحول با نظر خود شورایاران تهیه خواهد شد. بدین سان شورایاری ها با تهیه این گزارش، آمادگی پیش از فصل بودجه را كسب می كنند و اولویت های آنها مشخص و با تعامل شهرداری های مناطق امكان پیگیری جدی آنها فراهم می شود.

نایب رئیس ستاد هماهنگی شورایاری ها با اشاره به اینكه علاوه بر سه مساله اولویت دار سطح محله ای موجود در این گزارش، ابرمسئله محله هم شناسایی می شود، اظهار داشت: این مساله به آن معنا است كه شاید حل مساله مورد نظر در چارچوب یك فصل بودجه میسر نباشد یا در ارتباط با سایر محلات یا در سطح منطقه باشد كه این موارد هم توسط شورایاران شناسایی و در چارچوب گزارش مذكور ارسال می شود.

حسینی میلانی اضافه كرد: پیشبینی می نماییم تا آخر آبان ماه یا نهایتا تا اوایل آذر، این گزارش تهیه شود كه گام مهمی از طرح سه گام در شش ماهه دوم سال ۹۸ به حساب می آید.

وی در تشریح گام های فعالیت شورایاری ها اظهاركرد: گام اول تهیه گزارش تحویل و تحول است. گام دوم بودجه محلات است كه امیدواریم با كمك شورای شهر مشاركت شورایاران را در فصل بودجه شاهد باشیم و گام سوم هم كه در بهمن و اسفند سال جاری پیگیری می شود، ارتباط با شهروندان محله و گسترش این ارتباط است.

این عضو شورای شهر در انتها اظهار داشت: در گام سوم جشنواره ای تحت عنوان «حكایت تهران» برای توسعه ارتباط شورایاری ها و شهروندان محلات در نظر گرفته شده كه بستر مناسبی برای ارتباط مناسب شورایاری ها و شهروندان محلات تهران را فراهم می آورد.
منبع:

1398/08/17
17:23:09
5.0 / 5
4374
تگهای خبر: توسعه , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک