رئیس كمیته اقتصادی شورای شهر تهران تاكید كرد

ضرورت مطالبه گری جدی كمیسیون های شورا از مدیران شهری

ضرورت مطالبه گری جدی كمیسیون های شورا از مدیران شهری به گزارش مسكن گزین رئیس شورای اسلامی شهر تهران در آستانه آغاز سومین سال از فعالیت شورای اسلامی شهر تهران از كمیسیون های تخصصی شورا خواست كه با مطالبه گری جدی از مدیران شهری در جهت ارتقاء سطح خدمات به شهروندان گام بردارند.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا محسن هاشمی در یكصد و شصت و یكمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به آغاز سومین سال فعالیت شورا در پنجمین دوره خود اظهار داشت: افكار عمومی كارنامه مدیریت شهری را یكجا قضاوت می كنند یعنی مجموعه شهرداری و شورا را با هم مورد قضاوت قرار می دهند. از كمیسیون های تخصصی شورا می خواهیم كه با نظارت موثر و مطالبه گری جدی از مدیران شهری جهش محسوسی را در ارتقاء سطح خدمات و مرتفع ساختن نقاط ضعف در اجرا ایجاد كنند.

وی ادامه داد: در جلسه قبلی شورا وقت عموما به گزارش عملكرد دو ساله نخست شورا پرداخته شد. در این نشست به محورهای فعالیت دو سال پیش رو باید اشاره شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان این كه شهروندان و افكار عمومی كتاب و كارنامه شورای شهری را یكجا مورد بررسی قرار می دهند و بسیاری برای تغییر در وضعیت یا عملكرد شهرداری به فهرست امید رای دادند، تصریح كرد: باآنكه شورای شهر نمی تواند در امور اجرایی دخالت كند اما مردم انتظار دارند با نظارت موثر در حل معضلات و بهبود خدمات شهری نقش خویش را ایفا كنند. این نقش باید در حوزه های خدمات شهری، اقدامات ستادی و نظارتی، حوزه اقتصادی، حوزه فرهنگی و اجتماعی صورت گیرد.

هاشمی تصریح كرد: در حوزه شهرسازی باید از ابزارهای خود برای هدایت و مدیریت فرآیند ساخت و ساز مانند كمیسیون ماده 5 شوراهای معماری و طرح تفصیلی برای تامین سرانه های هفتگانه عمومی مورد نیاز مردم كه در خیلی از مناطق تهران كمتر از حد استاندارد و جهت دهی به توسعه شهری بر مبنای سیستم حمل و نقل عمومی بهره برد.

وی افزود: در حوزه مالی و اقتصادی با وجود اصلاحات ملایم انجام شده باید اقدامات موثرتر صورت گیرد. باید مطابق با مصوبه شورا، تعیین تكلیف اموال و املاك شهرداری كه در اختیار دیگران است و اصلاحات ساختار منابع انسانی و هزینه ای شهری باید شتاب بیشتری بگیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به این كه در حوزه فرهنگی و اجتماعی می توان با استفاده از ظرفیت بزرگ زیر ساخت های فرهنگی شهرداری در ایجاد رونق و نشاط در حوزه فرهنگ و هنر، تحرك اجتماعی و امور خیریه و درآمد پایدار برای مدیریت شهری بهره برد اضافه كرد: در حوزه عمرانی هم تكمیل پروژه های نیمه تمام و راكد كه با اعتبارات محدود می توان آنها را به بهره برداری رساند بایددر اولویت قرار بگیرد.

وی با تاكید بر این كه حوزه حمل و نقل از مهمترین اولویت های شهر تهران است تصریح كرد: توسعه حمل و نقل عمومی كه تاثیر مستقیم در كاهش آلودگی هوا و ترافیك دارد باید با تامین ناوگان و تجهیزات جهشی در ظرفیت حمل و نقل مترو و اتوبوسرانی ایجاد شود.

وی ادامه دادك در مجموع باید بدانیم كه شهروندان تهرانی اگر نتیجه مشاركت بی نظیر خود در انتخابات شوراها در سال 1396 در ایجاد تحول عملكرد مدیریت شهری نبینند این مورد بر مشاركت آنها در انتخابات سال جاری مجلس و انتخابات دوره آینده شوراها تاثیر گذار است. نسبت دادن مشكلات به دوره های گذشته، عرضه شعارها و برنامه های كاغذی و غیر اجرایی و اقدامات نمادین و نمایشی، تاریخ مصرف محدودی دارد و باید با واقع گرایی و عمل گرایی در حوزه ی اجرایی بهبود و تحول ایجاد نماییم.

1398/06/05
13:31:27
5.0 / 5
4751
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک