رئیس كمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران خبر داد

نامه نگاری برای ایمن سازی 172 گود پرخطر، تعیین تكلیف دو طرح موضعی تهران

نامه نگاری برای ایمن سازی 172 گود پرخطر، تعیین تكلیف دو طرح موضعی تهران به گزارش مسكن گزین رئیس كمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران از تعیین تكلیف طرح های موضعی باغات كن و فرحزاد اطلاع داد.به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، محمد سالاری در یكصد و شصتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جریان عرضه گزارشی از عملكرد كمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران ظرف دو سال از فعالیت گذشته این شورا اظهار داشت: طی دو سال قبل كمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران ۲۰۲ جلسه رسمی داشته و پرونده های خیلی از جمله پرونده باغات در آن مورد بحث و بررسی كارشناسی قرار گرفته است همینطور از راه این كمیسیون ۳۲ طرح و ۴۱ لایحه بررسی شده و بیشتر از ۲۵۰ بازدید میدانی توسط اعضای كمیسیون از پروژه های مختلف صورت گرفته است.

وی با اشاره به كاهش ۷۰ درصدی تخلفات شوراهای معماری مناطق اظهاركرد: ۱۷۲ گود پرخطر توسط كمیسیون شهرسازی و معماری مورد بازدید قرار گرفته و مكاتبات لازم برای مقاوم سازی و ایمن سازی آنها انجام شده است.

رئیس كمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران تصریح كرد: این كمیسیون ۴۶ نشست و همایش تخصصی برگزار و ۹۰ گزارش از سطح مناطق تهیه و تدوین كرده است. تهیه۵۰ گزارش تحلیلی هم از دیگر اقدامات این كمیسیون بوده است همینطور ۱۲۶ تذكر ظرف دو سال قبل توسط اعضای این كمیسیون در صحن شورای شهر تهران خطاب به شهرداری مطرح گردیده است.

سالاری با تاكید بر تلاش كمیسیون شهرسازی برای تغییر رویكردها در حوزه شهرسازی اظهار داشت: این مساله در برنامه توسعه شهری مد نظر قرار گرفته است و كاهش رانت، فساد و عدم شهر فروشی از دستاوردهای این مسیر خواهد بود. با همكاری همه اعضای شورای شهر دو طرح موضعی مهم در تهران تعیین تكلیف شد كه یكی از آنها مربوط به مجموعه اراضی «كن» با مساحت ۱۷۰ هكتار و دیگری مربوط به باغات «فرحزاد» به مساحت ۳۰۰ هكتار بوده است. ظرف دو سال قبل ۱۹ طرح نمای ساختمانی مد نظر قرار گرفته كه در جلسات مختلف مورد بحث و بررسی كارشناسی قرار گرفته است.
1398/06/03
15:26:35
5.0 / 5
4136
تگهای خبر: تخصص , توسعه , راه , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک