مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران خبر داد

بهره برداری از بوستان پدر (باغ عبقری) از روز شنبه

بهره برداری از بوستان پدر (باغ عبقری) از روز شنبه به گزارش مسكن گزین مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران از بهره برداری از بوستان پدر (باغ عبقری) در روز شنبه (۲۹ تیرماه) اطلاع داد.به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا علی محمد مختاری با اشاره به اینكه طی سال های اخیر حفظ، تملك و تبدیل باغات به بوستان های شهری از اولویت های سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران بوده است، اظهاركرد: همچون اقدامات صورت گرفته تملك بیشتر از ۷۲ باغ و تبدیل آن به بوستان عمومی بوده است. در همین راستا چهار قطعه باغ با دستور شهردار تهران به نامهای باغ نظر در منطقه ۱۰، باغ هورفر در منطقه ۷، باغ عبقری در منطقه ۲ و باغ وثوق الدوله در منطقه ۱۴ در سال ۹۷ تملك شد.

وی افزود: در سال ۹۸، ۱۱ قطعه باغ و اراضی مشجر در مناطق ۷، ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۶ و ۱۷ كه مناطق كم برخوردار می باشند جهت تملك شناسایی شده اند.

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران درباره اقدامات اجرایی برای بهره برداری از پروژه باغ عبقری اظهار داشت: در مورد «بوستان پدر» (باغ عبقری) عملیات اجرایی در زادروز امیرالمومنین حضرت علی(ع) ۲۹ اسفندماه سال ۹۷ شروع شد و برپایه مصوبه كمیته نامگذاری شورای اسلامی شهر تهران این مكان، بوستان پدر نام گرفت.

وی با اشاره به اینكه باغ عبقری یكی از باغ های منطقه ۲ است كه بیشتر از ۱۱ هزار متر مربع وسعت دارد، اظهاركرد: عبقری در بلوار سعادت آباد واقع شده است البته این باغ قبل از این متعلق به بنیاد مستضعفان بود كه طی تفاهمنامه ای بین شهرداری تهران و بنیاد مستضعفان تصمیم بر این شد تا به یك بوستان عمومی تبدیل گردد و در اختیار شهروندان قرار گیرد.

مختاری با اشاره به اینكه عملیات اجرایی تبدیل این باغ به بوستان پدر از بیست و نهم اسفند ماه سال ۹۷ آغاز شد، اظهار داشت: پس از سه ماه عملیات اجرایی و به دستور شهردار تهران بوستان پدر با یك طراحی معماری ایرانی -اسلامی در روز شنبه مورد بهره برداری قرار می گیرد.

مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران افزود: برای بهره برداری از این باغ علاوه بر نگهداری و تیمار درختان موجود در باغ، گونه های متناسب با سبك طراحی و شرایط اكولوژیك شهر تهران همچون بلوط، افرا، چنار و انواع درختچه ها با عنایت به شرایط اقلیمی كاشته شده است.

وی با اشاره به شیوه آبیاری فضای سبز بوستان پدر اظهار داشت: آبیاری فضای سبز این بوستان با سیستم تحت فشار و به شیوه بارانی انجام می شود همینطور آب آبیاری برای فضای سبز این بوستان از دو قنات موجود در باغ تامین می شود.

مختاری با اشاره به راه اندازی محور آب و آبنما در طول محور اصلی بوستان اظهاركرد: این شیوه راه اندازی از نقش های باغ ایرانی-اسلامی است. راه اندازی زمین بازی كودكان، وسایل ورزشی همینطور جلوخوان همچون موارد دیگری است كه برای این بوستان در نظر گرفته شده و فضای بازی برای تعاملات اجتماعی در ورودی این بوستان در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران با اشاره به در نظر گرفتن امكاناتی همچون سرویس بهداشتی، نمازخانه و مخزن ذخیره آب در این بوستان خاطرنشان كرد: پیرو دستور شهردار تهران برای مناسب سازی بوستان های شهر تهران برای ترددجانبازان، معلولان و نابینایان این خصوصیت ها در این بوستان در نظر گرفته شده است.

براساس گزارش سایت شهرنوشت به قول مختاری تبدیل باغ وثوق الدوله به بوستان هم طی سه تا چهار ماه آینده انجام می شود.
1398/04/27
18:15:24
5.0 / 5
4708
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک