رئیس شورای شهر تهران خبر داد

كوشش برای نمونه سازی تجهیزات واگن سازی

كوشش برای نمونه سازی تجهیزات واگن سازی به گزارش مسكن گزین رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به قرارداد میان شهرداری تهران و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری برای ساخت یك رام واگن مترو اظهار داشت: تلاش می نماییم بخشی از تجهیزاتی كه در حوزه واگن سازی در داخل كشور ساخته نمی گردد را نمونه سازی كنم.به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در حاشیه برگزاری یكصد و پنجاه و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز ادامه مبحث گزارش تفریغ بودجه شهرداری تهران را داشتیم كه نهایتاً كلیات وظایف تعیین شده را مورد بررسی قرار دادیم.۴۳ بند پیشنهادی در این راستا عرضه شد تا برپایه آن وظایفی برای شهرداری تهران تعیین شود.

وی در مورد امضای تفاهم نامه ساخت یك رام قطار توسط شهرداری تهران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: در كشور تا ۵۵ درصد می توانیم در حوزه ساخت واگن خودكفایی داشته باشیم. در این راه تلاش می نماییم تا بخشی از تجهیزاتی كه در داخل كشور ساخته نمی گردد را نمونه سازی نماییم تا حداقل بتوانیم ۷۰ درصد تجهیزات را در داخل كشور بسازیم و خودكفایی داشته باشیم.

رئیس شورای شهر تهران خاطرنشان كرد: هم اكنون در چهار شركت واگن سازی در داخل كشور تولید واگن انجام می شود اما بخشی از تجهیزات همانند پكیج فرمول از خارج از كشور وارد می شود البته تولید بعضی از آنها به صرفه نیست هرچند كه می توانیم در تولید آنها به خودكفایی برسیم. قرارداد ساخت این یك رام قطار در راه این مورد است كه بفهمیم در بهترین حالت چقدر می توانیم در ساخت واگن و قطار موفقیت داشته باشیم و به خودكفایی برسیم.

وی افزود: قراردادی داشتیم كه برپایه آن مقرر بود ۲ میلیارد یورو از جانب دولت به قطارهای شهری اختصاص پیدا كند كه با یك میلیارد آن كه سهم شهر تهران بود می توانستیم هزار واگن وارد نماییم كه قرار شد ۶۳۰ واگن از این محل وارد خطوط متروی تهران شود.

وی در انتها اظهار داشت: جلساتی داشتیم و نهایتاً مقرر شد تا سهمیه فایناس در حدود ۵۰۰ میلیون یورو برای شهر تهران در نظر گرفته شود البته این عدد یعنی ۵۰۰ میلیون یورو نمی تواند برای واردات همه ۶۳۰ واگن كفایت كند اما بدون شك ورود همین واگن ها هم غنیمت خواهد بود. بدون شك پس از دریافت قرارداد نهایتاً یك سال طول می كشد تا نخستین واگن ها وارد خطوط متروی شهر تهران شوند.
1398/04/09
01:22:44
5.0 / 5
4980
تگهای خبر: تولید , راه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک