معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

پرداخت تسهیلات ۹۰ میلیونی بدون اوراق به انبوه سازان

پرداخت تسهیلات ۹۰ میلیونی بدون اوراق به انبوه سازان به گزارش مسكن گزین مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید از افتتاح ۲۷ هزار واحد مسكن مهر در دهه فجر اطلاع داد و اظهار داشت: مقرر است تا سقف ۹۰میلیون تومان بدون سپرده و اوراق به انبوه سازان در شهرهای جدید تسهیلات پرداخت گردد.به گزارش مسكن گزین به نقل از مهر، حبیب الله طاهرخانی در نشست هم اندیشی مدیران عامل ۲۴ شهر جدید با حضور وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مسكن مهر شهر جدید هشتگرد پیشرفت فیزیكی ۹۶ درصدی در بخش زیرسازی و روسازی دارد كه برای تكمیل آن نیاز به ۱۴۰۰ میلیارد تومان منابع مالی داریم. همین طور نیمه اول سال آینده متروی هشتگرد تمام می شود.
وی با اشاره به اینكه مسكن مهر شهر جدید سهند باز ۷۰ درصد پیشرفت دارد اضافه كرد: منابع و مصارف شركت عمران شهرهای جدید ۱۳۰۰ میلیارد تومان است كه از منابع داخلی و منابع مسكن تامین میگردد. اصلی ترین برنامه ما تولید و عرضه مسكن می باشد و برنامه داریم تا مركزمحله ها را باز راه اندازی نماییم.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح كرد: ۲۶ مركزمحله با سرمایه گذاری ۲ هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی طی سال جاری راه اندازی خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه در دهه فجر امسال ۲۷۹۹۷ واحد مسكن مهر افتتاح می شود، تصریح كرد: ۲۴ هزار واحد فاقد متقاضی مسكن مهر در سراسر كشور در شهرهای جدید وجود دارد ضمن اینكه ۱۱۰ هزار واحد مسكن مهر در شهرهای جدید نیمه تمام باقی مانده است.
به گفته طاهرخانی، به دنبال گرانی مسكن میزان اقبال مردم به خرید مسكن مهر شهرهای جدید افزایش یافته است به گونه ای كه تا ۶ ماه پیش ۶۳ هزار واحد مسكن مهر فاقد متقاضی در شهرهای جدید وجود داشته كه هم اكنون به ۲۴ هزار واحد كاهش یافته است.
مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید با اشاره به اینكه ۱۲۶۳ میلیارد تومان حجم قراردادهای سرمایه گذاری در شهرهای جدید است، اظهار داشت: امسال ساخت ۵۰ مركزمحله را در دستور كار داریم كه ۲۱ مركزمحله در مرحله قرارداد هستند و در این مركزمحله ها انواع سرانه های تجاری، درمانی، آموزشی، فرهنگی و فضای سبز دیده شده است.
وی اشاره كرد: در سال ۹۷ ساخت ۶۰ هزار واحد مسكن مشاركتی از مجموع ۲۰۰ هزار واحد مسكونی كه بر عهده شهرهای جدید گذاشته شده در ۱۴ شهر جدید آغاز خواهد شد.
طاهرخانی در حاشیه این نشست در جمع خبرنگاران درباره ساخت این ۶۰ هزار واحد اظهار داشت: چارچوب قرارداد راه اندازی ۶۰ هزار واحد مسكن مهر شهرهای جدید به صورت مشاركت مدنی است؛ به این صورت كه زمین و پروانه آورده ما است و هزینه ساخت بر عهده سازنده است. ضمن اینكه سازنده می تواند در مرحله پیشرفت ۳۰ درصدی برای تكمیل آورده خود مبادرت به پیش فروش كند.
مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید با اشاره به اینكه این شهرها محل سكونت اقشار مرفه نیست و عمدتاً اقشار متوسط در این شهرها سكونت دارند، اظهار داشت: متراژ ۲۰۰ هزار واحد مشاركتی شهرهای جدید برمبنای برآورد و ارزیابی سازنده خواهد بود.
وی اشاره كرد: سازنده مقرر است كار اقتصادی كند و به دنبال سود است. از همین رو برای سازنده محدودیتی از نظر ستاندن قیمت تمام شده در زمان ساخت یا در زمان بهره برداری اعمال نخواهیم كرد ولی ما در شركت عمران شهرهای جدید می توانیم برای پشتیبانی از مردم و در امتداد سیاست های وزارت راه و شهرسازی، هزینه آورده خودرا به صورت قیمت تمام شده ستاندن نماییم. چون اصل، عرضه مسكن می باشد و اگر عرضه به اندازه كافی باشد، بازار خود به خود متعادل خواهد شد.
طاهرخانی تصریح كرد: با بانك عامل بخش مسكن مذاكره داشته ایم و مقرر است سازنده با نرخ های ۱۶ تا ۱۸ درصد ۹۰ میلیون تومان بدون اوراق به سازنده تسهیلات پرداخت گردد اما پرداخت این تسهیلات منوط به تصویب افزایش سرمایه بانك عامل بخش مسكن در قانون بودجه ۹۸ خواهد بود.

1397/10/25
18:41:32
5.0 / 5
4738
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک