جاده های منتهی به بندرچابهار نیازمند ارتقا به آزاد راه هستند

جاده های منتهی به بندرچابهار نیازمند ارتقا به آزاد راه هستند به گزارش مسكن گزین مدیركل راه وشهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان(ایرانشهر) اظهار داشت: با عنایت به نقش مهم بندر چابهار در توسعه منطقه و فعالیت گسترده تجاری و ترانزیتی ارتقاء جاده های ارتباطی منتهی به این بندر به آزاد راه بسیار ضروری می باشد.


ابراهیم جاوشیری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در چابهار تصریح كرد: بندر چابهار بعد از تكمیل فاز نخست توسعه بندر شهید بهشتی و افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه به هشت ونیم میلیون تن نقش مهمی در ترانزیت كالا دارد.
وی بیان كرد: هم اینك چابهار با عنایت به موقعیت راهبردی و اتصال به آب های آزاد اقیانوس هند حتی یك متر آزاد راه و بزرگراه ندارد و سالها تلاش این اداره كل برای ارتقا جاده های این بندر با مشكل رو به رو بوده است.
وی اظهار داشت: هم اینك جاده های كم عرض و حادثه آفرین منتهی به بندرچابهار ظرفیت جابجایی كمتر از یك میلیون تن كالا در سال را دارند و این در شرایطی است كه مسئولان انتظار دارند هم توسعه حمل و نقل و ترانزیت شكل گیرد و هم مردم عادی در جاده های مرگ با خیالی آسوده تردد كنند.
مدیركل راه وشهرسازی جنوب سیستان وبلوچستان(ایرانشهر) افزود: جاده های منطقه بلوچستان بدترین شرایط را دارند و محدوده زاهدان به چابهار و بخصوص جاده ایرانشهر- خاش پرحادثه ترین محور است كه سالانه شاهد صدها كشته و زخمی هستیم.
جاوشیری با اشاره به اینكه جاده فعلی مرز ریمدان به سه راهی چابهار-راسك در حد تردد چند خودروی روستایی و در حد دسترسی به روستاها است و هیچ قابلیت تردد كامیون و تریلی را ندارد، تصریح كرد: مرز رسمی ریمدان نیازمند ساخت آزاد راه و بزرگراه است.
وی به پروژه ساخت جاده ساحلی گواتر- چابهار- كنارك- جاسك هرمزگان اشاره نمود و اضافه كرد: این محور پس از گذشت سالها پیشرفت چندانی ندارد و نیاز است محدوده چابهار- گواتر با عنایت به نیاز مردم تردد گردشگران و فعالان اقتصادی و شیلاتی سریعتر تكمیل و بهره برداری شود.
مدیركل راه وشهرسازی جنوب سیستان وبلوچستان اظهار داشت: ارتقای جاده های منطقه بلوچستان و بخصوص محدوده ساحلی چابهار وكنارك باعث توسعه گردشگری و حمل و نقل می گردد و این امر ضامن اشتغال و توسعه پایدار می باشد.
جاوشیری افزود: قبل از تكمیل پروژه راه آهن چابهار- زاهدان- سرخس ارتقای جاده ها نقش مهمی در جابجایی كالا دارد و باید مسئولان چاره ای برای دوبانده كردن جاده های بین شهرستانی جنوب سیستان و بلوچستان بیندیشند.
وی اظهار داشت: با اعتبارات اندك نمی توان جاده ها را ارتقا داد و انتظار توسعه حمل ونقل و ترانزیت داشت.
3043 **6081


1397/09/17
20:33:03
5.0 / 5
4376
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک