عملیات اجرایی چهار طرح آموزشی در سیریك شروع شد

عملیات اجرایی چهار طرح آموزشی در سیریك شروع شد مسكن گزین: مدیركل آموزش و پرورش هرمزگان اظهار داشت: عملیات اجرایی چهار طرح آموزشی با اعتبار 40 میلیارد ریال درشهرستان سیریك شروع شد.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا، موسی دادی زاده سرخایی روز شنبه در آیین شروع به كار این طرح های آموزشی اضافه كرد: این طرح ها شامل سه مدرسه 6 كلاسه با زیربنای هر واحد 385 مترمربع و یك واحد آموزشی سه كلاسه با زیربنای 145 متر مربع است.
وی افزود: این طرح ها به صورت مشاركتی در مدت زمان یكسال با مشاركت خیران و به همت اداره كل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان راه اندازی میگردد.
وی بیان داشت: با ساخت این فضاهای آموزشی، 400 دانش آموز در مقطع ابتدایی و متوسطه اول در روستاهای بمانی، كوهستك، شم جو و دیودان شهرستان سیریك از آن بهره مند می شوند.
مدیركل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: با آغازعملیات اجرایی این واحدهای آموزشی در سیریك، برنامه اجرایی این نهاد در توسعه زیرساخت های استاندارد و ایمن آموزشی بخصوص در شرق استان شتاب بیشتری می گیرد.
دادی زاده سرخایی یاد آورشد: یكی از مطالبات به حق مردم و دغدغه جدی آموزش و پرورش، بحث مدارس تخریبی و سامان بخشی به زیرساخت های آموزشی است كه با بهره گیری از همه ی ظرفیت ها در دستور كار قرار دارد.
این مسوول ابرازداشت: با اجرای برنامه های هدف گذاری شده در سالجاری تحصیلی، شاهد تحول چشمگیری در توسعه زیرساخت ها و اجرای مطلوب برنامه های سند تحول بنیادین باشیم.
استان هرمزگان 340 هزار دانش آموز و 15 هزار و 500 كلاس درس دارد كه 100 هزار دانش آموز در 4 هزار و 25 كلاس درس تخریبی و ناامن تحصیل می كنند كه كوچك ترین حادثه همچون زلزله و بارندگی امكان ریزش و آوار این مدرسه بر سر دانش آموزان را دارد.
با عنایت به اینكه هرمزگان بعنوان یكی از مناطقی كه دارای بیشترین مدرسه های فرسوده و تخریبی در كشور است، انتظار می رود در اولویت برنامه های دولت و مجلس و خیران قرار گیرد.
7195/6048


1397/09/17
15:47:17
5.0 / 5
4299
تگهای خبر: استاندارد , تخریب , توسعه , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک